Kalendarz ślubny, czyli plan w pigułce

Aleksandra Żukowska
2017-04-06 10:00

Kalendarz ślubny, czyli plan w pigułce 

Przygotowania ślubu i wesela są specyficzną przygodą w życiu każdego człowieka. Jasno określony czas i milion szczegółów do załatwienia. Istnieje jednak narzędzie, które pozwala zapanować nad sytuacją i usprawnić działania. Najlepszą metodą na spokojny sen jest oczywiście zatrudnienie wedding plannera, ale jeśli chcemy samodzielnie zorganizować ślub, to warto pomyśleć o Ślubnym Kalendarzu.

Jak wygląda, czym się charakteryzuje i dlaczego jest tak ważnym wsparciem - za chwilę wszystko okaże się jasne.

 

Kalendarz ślubny jest swego rodzaju przewodnikiem czasowym, projektem wydarzenia. Określa ramy czasowe, jakie w danym momencie pozostają nam do dnia ślubu. Dzieli cały ogrom przygotowań na etapy. Jest to przemyślana forma, dzięki której nie umknie żaden szczegół i zapewni całkowitą kontrolę nad sytuacją.

Najbardziej znaną i optymalną wersją jest kalendarz roczny. Skoro termin został wybrany - należy rozpisać części składowe. Bazować będziemy na podziale kwartalnym. W każdej części przedstawimy najważniejsze kwiestie, jakie powinny znaleźć się w danej ramie czasowej. Będziemy omawiać je także według hronologii, z jaką powinny zostać odchaczone z listy.

“12-9 miesięcy przed” - od czego zacząć ?

No tak, od czego? Na to pytanie i wiele innych odpowie najlepiej nikt inny jak... Dobra Wróżka, czyli Wedding Planner :-) Jeśli zdecydujecie się na działania z pomocą Wróżki, śmiało można przewidywać Happy End. Natomiast w przypadku, kiedy postanowicie zmierzyć sie ze sprawą
o własnych siłach, pierwszą i fundamentalnym aspektem jest budżet. Bez ustalenia jego wysokości nie będzie Wam dane przjście do następnego etapu.  Dalszą fundamentalna decyzją jest wybór motywu przewodniego - jeśli zdecydujecie się na tematyczność Waszej uroczystości, wtedy podjęcie dalszych szczegółowych decyzji będzie o wiele prostsze i szybsze. W tym momencie ustalić należy listę - a raczej- liczbę gości. Jest to kolejna fundamentalna decyzja, która warunkować będzie ostateczny wybór miejsca ślubu oraz sali weselnej. Następstwem tego działania będzie właśnie wybór i rezerwacja sali.
Tutaj już można pozwolić sobie na chwilę oddechu i powoli zająć się formalnościami, związanymi z dokumentacją ślubną. A to oznacza kilka wizyt w USC i/lub wybranej parafii/miejscu ceremonii.
Następnie zalecane jest wykonanie research pod kątem Waszych poszczególnych podwykonawców - najważniejszy będzie zespół, fotograf i kamerzysta.
Gratulacje - dotarliście do etapu, gdzie fundamenty są gotowe. Teraz przyszedł czas na przyjęcie zaręczynowe oraz sesję narzeczeńską , oczywiście jeśli to działanie jest zgodne z Waszą wizją. Ten akurat aspekt jest kwestią indywidualną. 
Kolejnym punktem na liście jest “save the date”, czyli zawiadomienie
o ślube. W Polsce nie jest ono tradycją weselną, aczkolwiek powoli zaczyna się w nia wpisywać.
Pierwszy kwartał zakończymy tym, co kobiety lubią najbardziej - zakupy! Dokładnie tak, jest to czas rozpoczęcia poszukiwań Tej Jedynej Sukni (również jest to także czas poszukiwania garnituru dla Pana Młodego).

“8-5 miesięcy przed” - całość nabiera rumieńców

Drugi kwartał jest jak jazda autostradą - w jednostajnym rytmie. Wpadliście już w ciąg przygotowań, ale także wprawiliście się w działaniu.
Mamy nadzieję, iż w szale całości przygotowań nie zapomnieliście o sobie nawzajem? Świetną odskocznią będzie zastanowienie się nad wyborem i zaplanowaniem podróży poślubnej. Jest to podobna sytuacja, jak w przypadku “save the date”.
O tej porze lista planowanych gości powinna być już zamknięta. Musi, ponieważ przyszedł czas na wybór oraz zamówienie zaproszeń ślubnych. Należy je wysłać lub wręczyć osobiście 6 miesięcy przed ślubem. Teraz goście mają czas, aby maksymalnie 2 miesiące przed datą ślubu określić ostateczny skład. Jeśli wsród Waszych gości, są osoby przyjezdne - zastanówcie się nad koniecznością rezerwacji noclegu.
Czas pomiędzy 6 a 4 miesiącem to idealny moment na wybór ślubnych atrakcji.
Na koniec przyjemne z pożytecznym. Nadszedł czas, aby wybrać i zamówić obrączki.  

  

“4, 3, 2, 1,...” - to już ostatnia prosta!


Ostatni kwartał to sprawdzian dla komunikacji międzyludzkiej.
Musicie popracować nad wztytówką przyjęcia, czyli tortem weselnym. Zamówienie należy złożyć na 3 miesiące przed ślubem. Efektowność tortu nie polega jedynie na wyglądzie zewnętrzynym, ale też doborze smakowym. Warto wynegocjować z cukiernią możliwość degustacji smaków, przed ostatecznym złożeniem zamówienia.
Trzeci miesiąc to także pierwsza przymiarka sukni ślubnej. To bardzo ważna kwestia, nie należy z niej rezygnować. Od dnia zakupu sukni do dnia ślubu minie dużo czasu, podczas którego Panna Młoda przykładowo może stracić na wadze. Przymiarka daje możliwość wprowadzenia poprawek.
Kolejno powinno nastąpić zatwierdzenie menu, a także ustalenie szczegółów dekoracji kościoła/ miejsca ceremoii i sali weselnej.
Również spotkać należy się z podwykonawcami, w celu przekazania wytycznych “must have”. Mówimy tutaj m.in.: o liście muzycznej dla zespołu/dj/wodzireja.
Kiedy zamkniecie definitywnie listę gości, będzie można wykonać plan ich  usadzenia.
Znajdzie się chwila także dla ducha i urody. Najwyższy czas wykonać próbną fryzurę, makijaż i zabiegi upiększające.
Ostatnie 30 dni będzię intensywnym czasem. Wiele decyzji “ostatecznych”, czyli: zatwierdzenie planu ceremonii/przyjęcia, odbiór sukni ślubnej/garnituru, opracowanie i zatwierdzenie scenariusza ślubu. Im bliżej dnia “0”, tym bardziej powinniście zwalniać tempo i weryfikować punkty z całorocznego planu - aby ewentualnie wykonać poprawki.
Znajdźcie też chwilę na przygotowania do podróży poślubnej i koniecznie poświęćcie dzień przed ślubem na całkowity odpoczynek.

 

 

 

Pamiętajcie, że im bliżej wyznaczonej daty Ślubu - tym więcej szczegółowych spraw dochodzi do naszej listy zadań. Spis, wykonany rzetelnie na początku przygotowań pozwoli Wam wyprzedzić plan oraz zapanować nad uciekającym czasem. A jeśli jednak coś pójdzie nie tak.... pozostaje koło ratunkowe w postaci telefonu do Wedding Plannera :-)


Komentrze
KellyCax
2019-02-03 18:29
приветики
ребята если ищите знакомства то вам сюда - https://vk.com/public174978519
atuvconioej
2019-04-17 14:11
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">Amoxicillin Online</a> vaf.lflj.wedding-avenue.pl.xnu.bl http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
afodido
2019-04-17 14:52
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Online <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">Amoxicillin 500 Mg</a> smb.xygz.wedding-avenue.pl.ooq.vg http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
edazabi
2019-04-17 15:29
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">18</a> wzj.ywxa.wedding-avenue.pl.tru.vz http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
isapruducu
2019-04-17 16:15
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin Online <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">Buy Amoxicillin</a> wux.twxh.wedding-avenue.pl.baa.dj http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
Isabelle88EROMI
2019-05-06 16:15
<center><a href="https://bezbiku.ebrokerpartner.pl"><img alt="pozyczki bez zaswiadczen" src="http://www.depilacion-marbella.eu/wp-content/uploads/2018/04/BANER1.jpg" style="width: 500px; height: 321px;" title="pozyczki bez zaswiadczen"></a>
</center> Szukasz interesującego źródła porad dot. kredytów pozabankowych? W ostatnim czasie kredyt bez bik jest wśród Polaków bardzo powszechny, jednak niestety nie wszystkie oferty kredytów są atrakcyjne - przede wszystkim właśnie po to założyliśmy ową stronę, aby wreszcie polscy internauci mogli dowiedzieć się, który kredyt bez zaświadczeń jest OK pod wszystkimi względami. Całkiem często umieszczamy własne rozważania na temat nowych ofert pożyczkowych, a więc wystarczy zaglądać akurat do nas, aby wiedzieć jaki kredyt gotówkowy jest nisko oprocentowany, całkowicie pozbawiony ukrytych opłat, etc. <a href=https://bezbiku.ebrokerpartner.pl>kredyt bez bik</a> <a href=https://bezbiku.ebrokerpartner.pl>pozyczka bez zaswiadczen</a> <a href=https://bezbiku.ebrokerpartner.pl>pozyczka gotowkowa</a> Brak stałej pracy, znaczące zadłużenie bądź kiepskie zarobki nie są problemem dla chcących pozyskać kredyt gotówkowy - przynajmniej mowa w tej chwili o czytelnikach naszej strony. Fakty są takie, że zamieściliśmy na owej stronie interesujące porady, które powodują, iż natrafienie na kredyt bez zaświadczeń, naturalnie całkiem atrakcyjnie oprocentowany, to żaden problem. Jednakowoż serwis nie ma tylko czysto informacyjnego charakteru - także można najzwyczajniej w świecie załatwić właśnie na nim kredyt bez bik.

Pewnie chciałbyś wreszcie pozyskać ten kredyt gotówkowy, który spowoduje, że zakupisz sobie chociażby pralkę albo opłacisz wynajem mieszkania, lecz potem nie będziesz mieć nawet najmniejszych nieprzyjemności. Cóż, od czego jest właśnie nasz serwis? Co jak co, lecz nikt kto sensownie podejście do lektury treści na stronie nie będzie miał wątpliwości odnośnie tego, który kredyt bez bik, a głównie o kredytach bez żadnych zaświadczeń mowa, jest czymś odpowiednim. Naturalnie wszystkie porady zostały napisane w taki sposób, że autentycznie każdy zrozumie o co się rozchodzi. W końcu kredyt bez zaświadczeń może być przyjazny. Pod wszystkimi względami.

Przydatne kompendium porad dla tego człowieka, który nie za bardzo wie, który kredyt bez bik przynajmniej na ten moment jest w czołówce. Trudno generalnie wybrać parabank, ale po lekturze otworzonego przez nas wortalu nareszcie definitywnie wszystko będzie jasne. Żywimy ogromną nadzieję, że kredyt gotówkowy istotnie jest tym czymś na czym doskonale się znamy - reakcje użytkowników są zawsze pozytywne. Chętnie odpowiemy na wszelakie pytania jeśli w grę wchodzi kredyt bez zaświadczeń, często aktualizujemy stronę, zatem raczej wszyscy kredytobiorcy powinni być usatysfakcjonowani.
adeujuwailoot
2019-05-08 20:37
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg <a href="http://mewkid.net/buy-amoxicillin/">Amoxicillin - Prix.achetercommander.fr</a> bhj.qjrm.wedding-avenue.pl.lcu.is http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
apivonopa
2019-05-08 21:16
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin Online <a href="http://mewkid.net/buy-amoxicillin/">Amoxicillin</a> qnr.qimb.wedding-avenue.pl.kyo.en http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Walksuncef
2019-06-24 22:09
<a href=https://prime-scripts.info/walkman.html>как быстро продвинуть сайт в интернете</a>
ovofuco
2019-07-09 17:02
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg <a href="http://mewkid.net/buy-amoxicillin/">Buy Amoxicillin</a> mdw.ndow.wedding-avenue.pl.gil.oq http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
itizounanu
2019-07-10 21:29
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Online <a href="http://mewkid.net/buy-amoxicillin/">Amoxicillin 500mg Capsules</a> rzb.zxpo.wedding-avenue.pl.xbv.ji http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
yegukee
2019-07-10 21:59
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules <a href="http://mewkid.net/buy-amoxicillin/">Brand Amoxil</a> fbb.uspx.wedding-avenue.pl.zqw.cf http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
StevenOnecy
2019-07-26 13:24
Купить саженцы Роз в Украине! Опыт 17 лет! Роза Английская rz https://posadi.in.ua/ Роза Флорибунда, Розы Дэвида Остина, Розы Мускусные, Розы Плетистые, Розы Почвопокровные, Розы Чайно-Гибридные, Розы Шрабы, Роза Бордюрная (спрей), Розы Ароматные, Розы Редкие Сорта (коллекционные), Декоративные растения, Экзотические растения, Наши саженцы: Гарантия качества. Соответствие параметрам сорта. Приживаемость 99%
exusowococ
2019-07-29 09:17
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxil Side Affects</a> xcl.cber.wedding-avenue.pl.tng.qe http://mewkid.net/order-amoxicillin/
azepogquwi
2019-07-29 09:42
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxicillin Without Prescription</a> nbp.saoi.wedding-avenue.pl.bpo.hu http://mewkid.net/order-amoxicillin/
Jeffreyzoony
2019-08-03 21:56
Download Facebook Ads Authority
Clik here ====> http://v.ht/cZ0M
carlydq60
2019-08-06 14:57
Enjoy our scandal amateur galleries that looks incredibly dirty
http://pornontario.lexixxx.com/?valentina

free anime sex porn kristeena porn kiana tom porn free itouch iphone porn painful cum porn
XRumerTest
2019-08-08 13:44
Hello. And Bye.
XRumerTest
2019-08-09 17:37
Hello. And Bye.
EvelynJen
2019-08-10 14:44
grannies porn
porn mult
<a href=https://www.redwap.me/>redwap.me</a>
porn hd
family porn
old elder porn
ociona
2019-08-13 09:54
d3d3LndlZGRpbmctYXZlbnVlLnBs <a href='http://mewkid.net/order-cialis/#utezhudov-a'>utezhudov-a.anchor.com</a> [URL=http://mewkid.net/order-cialis/#utezhudov-u]utezhudov-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/order-cialis/#utezhudov-t http://mewkid.net/order-cialis/#utezhudov-t http://mewkid.net/order-cialis/#utezhudov-t http://mewkid.net/order-cialis/#utezhudov-t http://mewkid.net/order-cialis/#utezhudov-t http://mewkid.net/order-cialis/#utezhudov-t http://mewkid.net/order-cialis/#utezhudov-t http://mewkid.net/order-cialis/#utezhudov-t acakumaz
ehecaite
2019-08-13 09:54
d3d3LndlZGRpbmctYXZlbnVlLnBs <a href='http://mewkid.net/order-cialis/#iakuqufur-a'>iakuqufur-a.anchor.com</a> [URL=http://mewkid.net/order-cialis/#iakuqufur-u]iakuqufur-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/order-cialis/#iakuqufur-t http://mewkid.net/order-cialis/#iakuqufur-t http://mewkid.net/order-cialis/#iakuqufur-t http://mewkid.net/order-cialis/#iakuqufur-t http://mewkid.net/order-cialis/#iakuqufur-t http://mewkid.net/order-cialis/#iakuqufur-t http://mewkid.net/order-cialis/#iakuqufur-t http://mewkid.net/order-cialis/#iakuqufur-t ariloogim
osleyes
2019-08-13 09:54
d3d3LndlZGRpbmctYXZlbnVlLnBs <a href='http://mewkid.net/order-cialis/#iajopano-a'>iajopano-a.anchor.com</a> [URL=http://mewkid.net/order-cialis/#iajopano-u]iajopano-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/order-cialis/#iajopano-t http://mewkid.net/order-cialis/#iajopano-t http://mewkid.net/order-cialis/#iajopano-t http://mewkid.net/order-cialis/#iajopano-t http://mewkid.net/order-cialis/#iajopano-t http://mewkid.net/order-cialis/#iajopano-t http://mewkid.net/order-cialis/#iajopano-t http://mewkid.net/order-cialis/#iajopano-t tijowa
uduyecakuz
2019-08-13 17:03
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Online <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxicillin 500mg Capsules</a> vru.ghsd.wedding-avenue.pl.ihu.aq http://mewkid.net/order-amoxicillin/
axosekiyippel
2019-08-13 17:37
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxicillin 500mg Capsules</a> din.iuep.wedding-avenue.pl.tpw.oq http://mewkid.net/order-amoxicillin/
YaroslavKatly
2019-08-15 22:31
<a href=http://ofol.city-foto.ru/awep/porno-mujik-pisaet-v-rot.htm>порно мужик писает в рот</a>
<a href=http://tojaheruv.ynatec.ru/551557/trahnuli-spyashchuyu-russkoe-porno-onlayn.asp>трахнули спящую русское порно онлайн</a>
<a href=http://kunif.teknoice.ru/apyvug/354172.php>порно мир зрел</a>
<a href=http://fyma.kahabroso.ru/wiz-570865.html>порно фейки мария кожевникова</a>
<a href=http://rajicabyl.calup.ru/259488.php>скачать порно с ebony ayes</a>
ErastTrema
2019-08-18 15:31
<a href=http://fuhehefus.1sk-endo.ru/339802/podgotovka-devushek-k-porno-semkam.asp>подготовка девушек к порно съемкам</a>
<a href=http://ipyrifija.xykobugi.ru/242928-ibibucys.php>член не влез порно онлайн</a>
<a href=http://mari.teplofasad-nn.ru/698860.htm>ипотека фонда</a>
<a href=http://ejukabo.pydodoh.ru/447856/tumu.html>смотреть порно в унитаз</a>
<a href=http://utejydi.kahabroso.ru/pic-993760.html>акционерное общество национальное бюро кредитных историй</a>
Jamesjopay
2019-08-19 04:55
покупка акция сбербанк

<a href=http://chernykh.ffin.ru/>инвестиционный портфель</a>,
<a href=http://chernykh.ffin.ru/>купить акции сбербанка физическому</a>
Marilynhoosy
2019-08-20 22:02
Нужен партнер или партнерша?

Тогда наш сайт вам необходим.
<a href=http://luchie-znakomstva.blogspot.com/devushki-apatiti.html>Девушки Апатиты</a>
urdicila
2019-08-23 21:30
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxicillin Without Prescription</a> jng.egmz.wedding-avenue.pl.oio.bi http://mewkid.net/order-amoxicillin/
uholoqu
2019-08-23 22:05
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Online <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxicillin 500mg</a> oji.kylr.wedding-avenue.pl.sft.lw http://mewkid.net/order-amoxicillin/
KellyMyday
2019-08-28 03:20
Нужен партнер или партнерша?
Тогда вам точно
нужен наш сайт.

<a href=http://znakomstva-onlain.blogspot.com/peresvet-poznakomitsya.html>Пересвет познакомиться</a>
<a href=http://znakomstva-onlain.blogspot.com/nijegorodskie-seks-znakomstva.html>Нижегородские секс знакомства</a>
<a href=http://znakomstva-onlain.blogspot.com/intimnie-znakomstva-pavlova.html>Интимные знакомства павлова</a>
<a href=http://znakomstva-onlain.blogspot.com/bi-znakomstvo-kaliningrad.html>Би знакомство калининград</a>
<a href=http://znakomstva-onlain.blogspot.com/znakomstva-semyami-dlya-seksa.html>Знакомства семьями для секса</a>
KellyMyday
2019-08-28 19:33
Нужна любовница или любовник?
Тогда наш портал для вас.

<a href=http://znakomstva-onlain.blogspot.com/devushki-apatiti.html>Девушки Апатиты</a>
<a href=http://znakomstva-onlain.blogspot.com/znakomstva-v-yakutske-dlya-seksa-s-devushkoy.html>Знакомства в якутске для секса с девушкой</a>
<a href=http://znakomstva-onlain.blogspot.com/znakomstvo-v-nadime-devushki.html>Знакомство в надыме девушки</a>
<a href=http://znakomstva-onlain.blogspot.com/seksualnie-znakomstva-novopavlovsk.html>Сексуальные знакомства новопавловск</a>
<a href=http://znakomstva-onlain.blogspot.com/znakomstva-dlya-seksa-piter-strapon-seks.html>Знакомства для секса питер страпон секс</a>
Mariarurge
2019-09-02 07:03
Нужен секс на 1-2 раза?
Тогда вам точно нужен наш портал.
<a href=http://clubmoskva.blogspot.com/poznakomlys-miass.html>Познакомлюсь миасс</a>
manuelapj16
2019-09-04 10:20
Big Ass Photos - Free Huge Butt Porn, Big Booty Pics
http://anafreepornvids.miyuhot.com/?diana

chantel lane porn photos videos hot vampire porn flava of lust porn parody brooke hunter porn star degeneration porn
odupipaliliri
2019-09-04 18:04
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxicillin 500mg</a> uhm.wtqt.wedding-avenue.pl.pnf.yy http://mewkid.net/order-amoxicillin/
oxodupuzegoce
2019-09-04 18:42
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin Online <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxicillin 500mg Capsules</a> nuc.opzr.wedding-avenue.pl.oso.um http://mewkid.net/order-amoxicillin/
XRumerTest
2019-09-15 06:13
Hello. And Bye.
Dodaj komentarz:
Aleksandra Żukowska
Aleksandra Żukowska - specjalista, doradca, konsultant ślubny i organizator przyjęć polskich i międzynarodowych. Absolwentka Uczelni Ryszarda Łazarskiego na kierunku zarządzanie organizacją, posiadaczka certyfikatu ukończeniu kursu Wedding Plannerskiego „Gold” Polskiej Akademii Ślubnej.
Współpraca
Jeśli chciałbyś w jakikolwiek sposób zaistnieć na naszym blogu lub masz propozycje jego rozwoju, zapraszamy do kontaktu mailowego kontakt@wedding-avenue.pl
Instagram
Strona korzysta z plików cookies