Co Parze Młodej w duszy gra... - czyli oprawa muzyczna wesela

Aleksandra Żukowska
2017-07-18 20:31

 

Od kilku już lat Pary Młode wybierają z możliwości muzycznych : zespół lub DJ.

Jeśli wybieracie opcję pierwszą, należy pamiętać o kryteriach:

- z ilu osób składa się zespół i na jakich instrumentach grają.Im bardziej zróżnicowany skład zespołu i więcej instrumentów, tym wykonanie bliższe oryginałowi. Choć przeważnie jest to kwetia talentu, a nie liczby :-)

Przy wstępnej selekcji pomogą Wam kryteria:

- doświadczenie - w tym przypadku przydają się rekomendacje od rodziny i znajomy. Także wziąć można pod uwagę wykonawców, z którymi sami zetkneliście się już podczas wcześniejszych uroczystości.

- repertuar - należy pamiętać, aby repertuar wybranego zespolu nie ograniczał się do 30 piosenek. Wybierajcie zespoł z bogatym repertuarem i upewnijcie się,że ich członkowie będą otwarci na prośby gości i tak zwane „piosenki na życzenie”.

- portfolio – tak jak przy wyborze fotografa czy filmowca ślubnego, tak samo przy wyborze oprawy muzycznej warto jest zwrócić uwagę na portfolio usługodawcy. Przesłuchajcie demo, również poproście o pokazanie obszernych materiałów z wesel podczas których dany usługodawca pełnił rolę mistrza ceremonii. Pozwoli Wam to zobaczyć w jaki sposób było prowadzone wesele oraz jak bawili się weselnicy.

- miejsce na sali – to również jedno z kryteriów wyboru oprawy muzycznej, upewnijcie się,czy dana sala ma wystarczająco dużo miejsca na zespół weselny, czy może jest to małe kameralne miejsce i lepszym wyborem byłby DJ, który zajmuje stosunkowo mniej miejsca.


Przed powstaniem umowy, wraz z zespołem powinno się dokładnie określić ustalenia, takie jak:

- czas trwania bloków muzycznych

- przerwy oraz ich ilość w trakcie całego przyjęcia,

- scenariusz zespłu/DJ i możliwe korekty

- czy cena za usługi obejmuje określony czas oraz jaka jest dopłata po jego przekroczeniu

- nagłośnienie i oświetlenie

- stroje występują członkowie kapeli/DJ, czy prezentują się elegancko,

spiszcie umowę z zespołem, nawet jeżeli usługodawca mówi,że jest to zbędne, nalegajcie mimo wszystko na podpisanie umowy. Zaliczka przy podpisaniu umowy jest czymś oczywistym, jednakże zapłata pozostałej kwoty powinna nastąpić po wykonaniu zlecenia.

 

Zapytajcie koniecznie czy zespół muzyczny posiada wodzireja i jaki liczą sobie koszt dojazdu na miejsce uroczystości oraz (jeśli macie takie życzenie) czy zespół gra podczas wyjścia z domu Pary Młodej?Patrząc w pigułce - każda umowa powinna być przygotowana w dwóch egzemplarzach tej samej treści i zawierać zczegółowo określone kwestie, takie jak:


- data

- miejsce

- dane usługodawcy i usługobiorcy

- godzina rozpoczęcia i zakończenia imprezy

- szczegółowy zakres obowiązków zespołu

- skład zespołu

- czy zapewnia własny sprzęt

- wskazanie opiekuna sprzętu

- określenie nagłośnienia

- oświetlenie 

- wynagrodzenie brutto

- forma i wartość zaliczki oraz pozostałe ustalenia płatności

- dokładne warunki w przypadku odstąpienia od umowy.

 


Komentrze
Dodaj komentarz:
Aleksandra Żukowska
Aleksandra Żukowska - specjalista, doradca, konsultant ślubny i organizator przyjęć polskich i międzynarodowych. Absolwentka Uczelni Ryszarda Łazarskiego na kierunku zarządzanie organizacją, posiadaczka certyfikatu ukończeniu kursu Wedding Plannerskiego „Gold” Polskiej Akademii Ślubnej.
Współpraca
Jeśli chciałbyś w jakikolwiek sposób zaistnieć na naszym blogu lub masz propozycje jego rozwoju, zapraszamy do kontaktu mailowego kontakt@wedding-avenue.pl
Instagram
Strona korzysta z plików cookies